Autor Tema: Pravilan start motora...  (Pročitano 1416 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Pravilan start motora...
« poslato: Maj 16, 2010, 03:53:51 posle podne »
Pozz drugari, zanima me kakav je pravilan start motora na G3 1.8 sa automatskim menjacem?? Cuo sam price da pri paljenju mora da se drzi nozna kocnica zbog neke (valjda) vakum pumpe, a druge price kazu da nije potrebno vec samo se okrene kljuc i to je to. Zanima me vase misljenje pogotovo ako posedujete auto sa automatskim menjacem...

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pravilan start motora...
« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2010, 04:04:57 posle podne »
sa kocnicom startujes(tako je bar za clio).ono sto je bitno za sve tipove automatskih menjaca je da se posle gasenja obavezno stavi u P.

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravilan start motora...
« Odgovor #2 poslato: Maj 16, 2010, 04:07:15 posle podne »
kod mene jedino ne mozes da upalis vozilo ukoliko menjac nije u polozaju P ,a nozna nema nikakve veze sa paljenjem vec sa rukovanjem sa menjacem nakon paljenja,ne moze da se izbaci iz P dok se ne pritisne kocnica,isto tako ne moze da se izvadi kljuc iz brave ukoliko ga nakon gasenja ne vratis u polozaj P .ne obracam paznju da li mi je noga na kocnici ili ne prilikom paljenja,i po meni to nema nikakve veze ,mada nikad se ne zna ,mozda se javi neko da obrazlozi nesto drugo tako da je svacije misljenje i iskustvo dobro doslo

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pravilan start motora...
« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2010, 04:15:28 posle podne »
za vadjenje iz P posle starta motora je potrebno da pritisnem noznu (ali nekad nije potrebno) i normalno kad ga ugasim ja ga stavim u P. E sad da li je to kod mene nesto poremeceno ili ne nemam pojma pa zato pitam jer sam probao da palim i sa noznom i bez i pali na oba nacina, nisam video neku razliku ali mozda to sto ja ne radim smeta nekom delu ili nekoj elektronici...