Autor Tema: Tresenje na vecin brzinama  (Pročitano 3011 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Karma: +4/-0
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #40 poslato: Jun 10, 2024, 06:04:17 posle podne »
Jedino ako stavljaš originalne nosače može da bude dobro.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2482
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #41 poslato: Jun 10, 2024, 06:13:02 posle podne »
Stopa mjenjača je Imperium, donja koska Lemforder i stopa motora original. Sve 3 se ponašaju bez greške, auto radi savršeno mirno. Golf 4 TDI sa 6 brzina u pitanju.
Bitno je samo da se centriraju onako kako je fabrika odredila. Svi majstori to ofrlje stegnu i vozi.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Karma: +4/-0
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #42 poslato: Jun 10, 2024, 08:48:42 posle podne »
+1

Sent from my SM-S928B using Tapatalk


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9814
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #43 poslato: Jun 10, 2024, 11:07:35 posle podne »
Probaj neki drugi auto vidi da li trese preko 130?

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #44 poslato: Jun 11, 2024, 08:24:02 pre podne »
Jedino ako stavljaš originalne nosače može da bude dobro.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Hvala drug ali nijedan mehaničar u Bg nece da odgovara i ako stavim orginalne da nece da trese u kabini opet i po karoseriji i volan.
Hteo sam kupiti nosace u ovlascenlm.
Može li biti do loših i letnjih i zimskih guma?
Stavljo nove zimske u novembru i isto treslo na +130 kad vozim auto putem .I letnje moje 2 god stare isto trese i voznja i u leru.
Neko rece da mi bregasta nije ustelovana dobro a menjo sam je pre 2 godine.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #45 poslato: Jun 11, 2024, 08:27:13 pre podne »
Probaj neki drugi auto vidi da li trese preko 130?
Sa normalno odradjenim nosačima motora nijedan ne trese passti stari su problematični sa nosačima.
Novi koji se prodaju pa čak i lemforder nakon ugradnje tresu zbog loših guma na nosačima.
Treba guma da popusti da se vibracija više ne oseti a to traje par godina.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #46 poslato: Jun 11, 2024, 08:33:53 pre podne »
Stopa mjenjača je Imperium, donja koska Lemforder i stopa motora original. Sve 3 se ponašaju bez greške, auto radi savršeno mirno. Golf 4 TDI sa 6 brzina u pitanju.
Bitno je samo da se centriraju onako kako je fabrika odredila. Svi majstori to ofrlje stegnu i vozi.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

Verovatno je to i istina juce su uzeli štangu gledaju luft u svim nosačima i ne usuđuju se da ih zamene.
Lufta nema.A sta ako je iscurila iz njih ona tekucina i vise nemaju svojstva?
Ma u pravu si pitanje i stezanja dotezanja i svašta nešto milion nečega moze biti uzrok.
Nosači ispravni s trese mi i u leru a i na +130 autoput.
To su 99% nosaci motora ali problem skoro neresiv a svakoga bi iritirale te vibracije u voznji a par članova se svezalo te trese ti trese stalno se žališ.
Pa ajde ti pametnjakovići neka kazu koji majstor će zameniti nosače i da se smire vibracije.
U kojoj drzavi ima takvih majstora?

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #47 poslato: Jun 11, 2024, 10:49:31 pre podne »
Ne vredi ovo jedni kazu nosaci motora a vecina gume felne to sto trese na autoputu.Ja odem kod 5 vulknizera balans guma i felni normalan.
I u krug se vrtim.Nema kraja.
Hvala svima koji su poslali fer komentare.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4840
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-123
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #48 poslato: Jun 12, 2024, 10:05:01 posle podne »
Ima kraja kako nema. Passat pod presu, a ti u ustanovu na lijecenje. I to u ustanovu zatvorenog tipa
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3433
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Toyota
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #49 poslato: Jun 13, 2024, 12:13:32 pre podne »
Koliko vidim je odavno prošlo vreme kad bi bilo najpametnije da se auta otarasiš, sad si sasuo gomilu vremena i para i hoćeš da isteraš do kraja :)

Potpuno laički, kad ti je auto već u pokretu i trese se, mora da bude neka rotirajuća masa koja nije balansirana. Takvih imaš na autu 3: motor, menjač, točkovi.

Menjač možeš da izbaciš iz jednačine tako što stisneš kvačilo i ako ima posle par sekundi promene, u tom grmu leži zec.

Kod točkova možeš da imaš bar 3-4 variable: gume, felne, centriranje, itn. Najlakši način da proveriš po meni je da odeš do vulkanizera gde menjaš i kažeš dobar dan, mene jebu gume/felne, jel imaš "proveren" komplet za mojega da namestimo za 1 dan, platim ti XY za "iznajmljivanje" + premontažu klasično. Ako ti i dalje trese sa drugim felnama+gumama onda briši i to.

Ostaje ti motor, gde je 101 stvar zbog koje može da trese i verovatno nije isplativo juriti uzrok, jer ne može niko opravdano to vreme da ti naplati da proverava i menja po redu sve, dok ne nađe šta je. Recimo da računa da može sa klasičnim uslugama da zaradi lupam 50e/h, treba mu 3-4 dana da sve redom skine, proveri, zameni, sastavi, proba, ako nije ponovi za sledeće itd.. znači njegov rad bi bio 1200-1600e + delovi itd. Za te pare verovatno možeš da kupiš ceo drugi motor koji radi i pokriješ zamenu istog.

Ja lično bi probao sa menjačem i felnama.. ako ne rešava stvar ili se pomiriš sa tim da je tako pa je tako ili prodaš i uzmeš drugi.
lollol

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1808
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #50 poslato: Jun 13, 2024, 12:10:02 posle podne »
Slušaj ovako, podigni kola, zavuci se ispod. Poređaj gedore, pritegni radapcigerom, negde je pukla instalacija. Našteluj reduktor i gotovo.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9814
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #51 poslato: Jun 13, 2024, 02:32:01 posle podne »
Ovako mislis


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1808
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #52 poslato: Jun 14, 2024, 01:46:42 posle podne »
Pa izgleda da mora tako, prvo da se ode na dijagnostiku.
Ja bih lično poslušao tvoj savet pa probao sa i bez točkova da vidim ima li razlike. Sve što ti treba je dizalica, kljjuč za točkove i nešto malo vremena.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #53 poslato: Jun 16, 2024, 07:39:32 pre podne »
Koliko vidim je odavno prošlo vreme kad bi bilo najpametnije da se auta otarasiš, sad si sasuo gomilu vremena i para i hoćeš da isteraš do kraja :)

Potpuno laički, kad ti je auto već u pokretu i trese se, mora da bude neka rotirajuća masa koja nije balansirana. Takvih imaš na autu 3: motor, menjač, točkovi.

Menjač možeš da izbaciš iz jednačine tako što stisneš kvačilo i ako ima posle par sekundi promene, u tom grmu leži zec.

Kod točkova možeš da imaš bar 3-4 variable: gume, felne, centriranje, itn. Najlakši način da proveriš po meni je da odeš do vulkanizera gde menjaš i kažeš dobar dan, mene jebu gume/felne, jel imaš "proveren" komplet za mojega da namestimo za 1 dan, platim ti XY za "iznajmljivanje" + premontažu klasično. Ako ti i dalje trese sa drugim felnama+gumama onda briši i to.

Ostaje ti motor, gde je 101 stvar zbog koje može da trese i verovatno nije isplativo juriti uzrok, jer ne može niko opravdano to vreme da ti naplati da proverava i menja po redu sve, dok ne nađe šta je. Recimo da računa da može sa klasičnim uslugama da zaradi lupam 50e/h, treba mu 3-4 dana da sve redom skine, proveri, zameni, sastavi, proba, ako nije ponovi za sledeće itd.. znači njegov rad bi bio 1200-1600e + delovi itd. Za te pare verovatno možeš da kupiš ceo drugi motor koji radi i pokriješ zamenu istog.

Ja lično bi probao sa menjačem i felnama.. ako ne rešava stvar ili se pomiriš sa tim da je tako pa je tako ili prodaš i uzmeš drugi.

Cenim ovu pomoc.
Ma pusti drug bre ne zelim nista isterati do kraja vec neam 10.000 eur da kupim noviji auto vec se moram krpiti ovako seljacki.Ali sta ces.
Predjimo na stvar.Ako ces procitati sta pisem.
A.Bio kod 3 vulkanizera.Na balansu ispravne felne i gume.Vrate ih na tockove opet bruje na +140 km na autoputu.Do te brzine ne bruje!
Predlagao to odavno sto si mi napisao da platim da stave druge tockove da isprobam kazu nije do tog i odjebu me!
B/Majstor mi popravio oba zgloba na poluosovini i skidao je i nije plakao da je do poluosovine.
Ozbiljan je majstor.
C/Nije ni do menjaca bio u Sabcu kod gl.lika u vezi menjaca kaze cuo bi ti se i na malim brzinama da je do menjaca.Meni se cuje na velikim kao da su krive gume ali me vulkanizeri odjebu kao nije do guma.
D/Volan u leru minimalno treese istim intezitetom godinu dana.Nakon pregleda nosaca motora opet mehanicar ne trza da ih menja iako se sam nudim da promeni.Kaze nisu?Pa koji k... trese u leru?
Samo nosac moze biti.Jel tako?
D/Da skratim vulkanizacija kaze poluosovine a mehanicari da je do guma ili felni i tako se zivot vrti u krug.
Kada kaxem mom majstoru da mi zameni obe poluosovine trazi mi br tel od vulkanizera koji to kaxu.
Mada i kada sam u zimu stavljao nove gume isto brujalo na +140 km.
To si u pravu uzet cu tj posudit felne na 1 dan i resit stvar.
Zasluzio si rucak i pice ako si iz Bg na korektnosti.


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #54 poslato: Jun 16, 2024, 07:41:54 pre podne »
Pa izgleda da mora tako, prvo da se ode na dijagnostiku.
Ja bih lično poslušao tvoj savet pa probao sa i bez točkova da vidim ima li razlike. Sve što ti treba je dizalica, kljjuč za točkove i nešto malo vremena.
Raco dijagnostika nista ne pokazuje auto ide ko lud.
Menjac lepo radi ne cuju se lezajevi u njemu u leru.
U pravi si sva 4 tocka kod vulkanizera platim.da mi daju probat izadjem na autoput 10 km i nazad.
Hvala!

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #55 poslato: Jun 16, 2024, 07:45:20 pre podne »
Ima kraja kako nema. Passat pod presu, a ti u ustanovu na lijecenje. I to u ustanovu zatvorenog tipa
Popusi mi penis konjino ali nemoj da brisete komentare za ovog skota.Neka odstoje malo na forumu.
Debilu jedan!

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 597
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #56 poslato: Jun 16, 2024, 08:04:55 pre podne »
Koliko vidim je odavno prošlo vreme kad bi bilo najpametnije da se auta otarasiš, sad si sasuo gomilu vremena i para i hoćeš da isteraš do kraja :)

Potpuno laički, kad ti je auto već u pokretu i trese se, mora da bude neka rotirajuća masa koja nije balansirana. Takvih imaš na autu 3: motor, menjač, točkovi.

Menjač možeš da izbaciš iz jednačine tako što stisneš kvačilo i ako ima posle par sekundi promene, u tom grmu leži zec.

Kod točkova možeš da imaš bar 3-4 variable: gume, felne, centriranje, itn. Najlakši način da proveriš po meni je da odeš do vulkanizera gde menjaš i kažeš dobar dan, mene jebu gume/felne, jel imaš "proveren" komplet za mojega da namestimo za 1 dan, platim ti XY za "iznajmljivanje" + premontažu klasično. Ako ti i dalje trese sa drugim felnama+gumama onda briši i to.

Ostaje ti motor, gde je 101 stvar zbog koje može da trese i verovatno nije isplativo juriti uzrok, jer ne može niko opravdano to vreme da ti naplati da proverava i menja po redu sve, dok ne nađe šta je. Recimo da računa da može sa klasičnim uslugama da zaradi lupam 50e/h, treba mu 3-4 dana da sve redom skine, proveri, zameni, sastavi, proba, ako nije ponovi za sledeće itd.. znači njegov rad bi bio 1200-1600e + delovi itd. Za te pare verovatno možeš da kupiš ceo drugi motor koji radi i pokriješ zamenu istog.

Ja lično bi probao sa menjačem i felnama.. ako ne rešava stvar ili se pomiriš sa tim da je tako pa je tako ili prodaš i uzmeš drugi.

JOS JEDNOM PUNO HVALA NA IZDVOJENOM VREMENU.
I GDE DA KUPIS POLOVON DOBAR AUTO?
TO NE POSTOJI ZATO SE KRPIM SA OVIM JER SE NEMA ZA NOV.
SVI SU TI PRODAVCI KO OVAJ PAUL SA FORUMA SKRATE KILOMETRAZU BAR 300.000 KM I OPET SI NA ISTOM.SVE BRUJI I VIBRIRA OD STAROSTI.
VEC RESIT CEMO TO JEDNOG DANA IMA VAS PAR LJUDINA IPAK.
LETE CELI TOCKOVI DOLE BAR CU RESIT JEL DO VULKANIZACIJE.
MENJAC NIJE SIGURNO.
AKO JE DO MOTORA I BUDE DO TOG NEMA SPASSA VOZAT DOK NE BUDE LOVE ZA NOV.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3433
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Toyota
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #57 poslato: Jun 16, 2024, 11:40:14 posle podne »
Fora je da te mašine za centriranje imaju univerzalnu centralnu rupu, tako da sama felna i guma jesu balansirani, ali to ne mora da znači da je balansiran ceo sklop kad je namontiran.



Tebi na točku centrira sredinska rupa sa profilom na glavčuni točka.. štafovi su tu samo da je drže da ne odleti dole.



I ako tu imaš ikakvog odstupanja se poznaje kad voziš brže. Meni je prodao tip fiat felne kao vw-ove, stavim gore, sve 5.. vozim preko 90 krene da trese auto i što brže idem više trese. 1mm je bila razlika, stavili smo plastične uloške, bilo je slagaću 5-10e komplet i to je to, više treslo nije ništa.  Kod tebe je moguće da je tipa 0.2mm, dal od starosti, dal od habanja, dal od udarca kakvog.. i takva felna se na mašini centira ok, ali na autu trese.

Mimo toga nemam pojma šta može da bude tek tako u brzini nekoj, a da nije jako primetno mehaničaru da ne valja. Nisam mehaničar, programer sam, al kapiram da bi video da je baš propalo nešto.

Oko polovnih dobrih je najbolja varijanta od nekoga koga poznaješ i znaš kako održava auto.
lollol

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4840
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-123
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #58 poslato: Jun 17, 2024, 02:57:06 posle podne »
Ima kraja kako nema. Passat pod presu, a ti u ustanovu na lijecenje. I to u ustanovu zatvorenog tipa
Popusi mi penis konjino ali nemoj da brisete komentare za ovog skota.Neka odstoje malo na forumu.
Debilu jedan!

Daj adresu i broj telefona da znam gdje da dodem debilu maloumni
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4840
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-123
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Tresenje na vecin brzinama
« Odgovor #59 poslato: Jun 17, 2024, 03:03:11 posle podne »
Lepo je tebi prosle godine Paul napisao:

Danas bio kod majstora.Nije naivan .Kaze ne tresucka zbog katalizatora ali niko nema resenje sta trese u leru i kad vozim preko 140 km na sat.Menjo gume kaze vulkanizer sve ok.Kod majstora nije ni poluosovina,nije letva,nosaci motora ispravni...
Pa vidi možda bi i resio sam na svoju odgovornost pola auta da promenim.Ne da mi se to.

I prije nekog vremena samo kod tebe su tresle kontinental gume i samo kod tebe neki zombi slucajevi. Ocito da nije do majstora nego do tebe. Ali je to uzalud i pisati vise gori si od lika sa saab-om iz majstorske radionice

U poslednje 4 godine si otvorio vise od 10 tema gde ti nesto trese, lupa, struze itd:

"Tresenje na vecin brzinama"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=81824.msg887278#msg887278

"Cuvena ramena pasat b5.5"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=81060.msg881797#msg881797

"Vibracije u leru pasat Tdi po celoj karoseriji"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=81164.msg882650#msg882650

"Zamajac cudno radi"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=80317.msg875883#msg875883

"Menjac ili kvacilo?"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=79971.msg874763#msg874763

" DIZNE PASAT B5,5"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=79948.msg874661#msg874661

"Nosaci motora"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=79125.msg868521#msg868521

"Srednji auspuh lonac pasat b5,5 96 kw"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=78739.msg865568#msg865568

"Podrhtavanje i nemiran rad motora u leru"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=78486.msg863916#msg863916

"Glasniji i brzi rad motora"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=78069.msg860644#msg860644

"Tresenje i vibriranje pri vecim obrtajima"
https://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=77786.msg858528#msg858528

Ja da imam ovoliko problema sa autom, davno bih ga oterao na otpad. Jos se ljudi trude da ti pomognu, ali mislim da tebi pomoci nema nazalost.
A sto se mene tice, nijednu frustraciju u zivotu nemam. beer

Gu uzalud trosis vrijeme i tastaturu. Vibracije i tresenje u praznoj glavi ni Laza Lazarevic ne moze da rijesi
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup